Wiewiórki

Rok szkolny 2019/2020

Urodziny Adasia

Urodziny Tobiaszka

Nasza Wigilia

Urodziny Igorka

Spotkanie z Mikołajem

Andrzejki w grupie ,,Wiewiórki”. Zgodnie z tradycją, atrakcjami tego dnia były wróżby, zabawy, tańce i słodki poczęstunek.

Urodziny Miłoszka

Urodziny Fabianka

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Bajkowy Dzień

Spotkanie z  Leśnikiem

Urodziny Roberta

,,Najpiękniej czyta moja mama i tata”

29.10. nasza grupa przeniosła się do Stumilowego Lasu. Mama Fabiana przeczytała nam bogato ilustrowaną książeczkę pt.„Kubuś i Przyjaciele ‘’. Dzieciom bardzo spodobały się przygody Kubusia oraz jego przyjaciół. Dziękujemy pani Annie za piękne czytanie i słodkości.

,,Najpiękniej czyta moja mama i tata”

W słoneczny piątek 25.10. gościliśmy w naszej sali mamę Oliwii, która przeczytała nam edukacyjną książeczkę pt. „Maks nie rozmawia z obcymi”. Jest to bardzo ciekawa historia chłopczyka, który w trudnej dla niego sytuacji potrafił zachować się rozważnie . Chłopcy poprosili jeszcze o przeczytanie bajki pt.„Szalony dzień Tomka”. Okazało się, że w naszej grupie jest wielu fanów pociągów. Przygody lokomotywy ogromnie spodobały się  naszym chłopcom . Serdecznie dziękujemy mamie Oliwii za  wspaniałe spotkanie.

,,Najpiękniej czyta moja mama i tata”

Dnia 22 października do naszej grupy przyszła mamusia Roberta i przyniosła do czytania dwie ulubione książki jej synka. Pierwsza książka „Elmer i hipopotamy”to światowy bestseller przetłumaczony na ponad 30 języków, polecany do zajęć edukacyjnych w przedszkolu. Dzieciom bardzo podobał się słonik Elmer ponieważ jest bardzo mądry, ma dobre serce i potrafi żyć w zgodzie ze wszystkimi . Z drugiej książeczki ,,Tappi i pierwszy śnieg” dzieci wysłuchały dwóch opowiadań . Polecamy wszystkim czytającym Rodzicom książeczki o Tapim. Są pełne przygód z pięknym morałem .

Dziękujemy mamusi Roberta za piękne czytanie książeczek oraz za słodki upominek.

Urodziny Adasia i Tymonka

Gimnastyka buzi i języka

Moduł I – Szanuję drugiego człowieka.
,,Najpiękniej czyta moja mama i tata”

W środę w naszej grupie  mama Adasia przeczytała nam dwa opowiadania z książki pt.,, Bon, czy ton savoir-vivre dla dzieci‘’. Następnie omówiliśmy ich treść i wspólnie wyciągaliśmy wnioski na temat właściwych zachowań.

Nasza grupa również rozpoczęła swoją przygodę z bajkami w ramach Międzynarodowego Projektu ,,Magiczna Moc Bajek ”. Po wysłuchaniu bajki,,Kopciuszek” dzieci przygotowały dla tytułowej bohaterki piękne korale z jarzębiny. To była super zabawa!

Lubimy się bawić i uczyć .

Układamy puzzle.
Bawimy się na podwórku przedszkolnym.
 
 

Uczymy się nazw kolorów

Wrześniowi solenizanci z grupy„Wiewiórek”

Rok szkolny 2018/2019

Dzień Mamy i Taty

Urodziny Antosia, Gabrysia i Dawida.

Nadchodząca wiosna to idealna pora, by w naszej grupie przygotować kącik przyrody. Dzieci chętnie przystąpiły do pracy. Wsypywały ziemię do pojemników oraz sadziły cebulę, bób groszek i pietruszkę. Sprzyja to prowadzeniu obserwacji cyklu rozwojowego roślin i ich wzrostu.

Urodziny Ksawerego

Zajęcia plastyczne – lepienie pieczywa z masy solnej.

Spacer do parku.

Rok szkolny 2017/2018

Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty

Zakładamy zielony ogródek

Dzień Kreatywnego Przedszkolaka

Zajęcia plastyczne-bałwanki.

Z okazji Dnia Kota naszą grupę odwiedził niezwykły gość -rasowy kot brytyjski.W ubiegłym roku gościł w grupie Krasnale, był wtedy malutkim kotkiem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o kocich zwyczajach, przyglądały mu się i głaskały. Serdecznie dziękujemy Panu Chmurze-tacie Kacperka za tak wspaniałą niespodziankę.

 

„My się zimy nie boimy. My zimę bardzo lubimy”. Tak mówią słowa rymowanki, którą już umiemy. Wiemy też , że śnieg jest biały, zimny, topi się i jest zanieczyszczony-to wykazały ćwiczenia badawcze.

 

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Barnaś za podarowanie karmnika.

Ozdoby choinkowe-praca zespołowa

Spotkanie ze Św. Mikołajem.

Wiewiórki miały okazję nie tylko spotkać się w sali ze Św.Mikołajem, ale i przejechać się bryczką po podwórku przedszkolnym. Pogoda dopisała, więc radości i śmiechu było, co niemiara.

Zabawy na deszczową pogodę

Dzień Marchewki

Lekcja języka angielskiego prowadzona przez uczniów kl. 2 TF z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu.

Rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej – ,, KOTEK „

Bukieciki z dyni

Cieszymy się jesienią w parku i w sali

Zabawy konstrukcyjne

Spotkanie z Leśnikiem

Więcej informacji w aktualnościach , a zdjęć w naszej galerii.

 

Robimy zapasy na zimę-kiszenie kapusty

 

Nasz Kącik Przyrody

Jesienne zabawy Wiewiórek

 

Rok szkolny 2016/2017

Walentynki

 

Hu, hu, ha, hu, hu, ha, zima wcale nie jest zła. My się zimy nie boimy, wszyscy świetnie się bawimy!

Dzień Babci i Dziadka.

W czwartek 9 lutego w naszej grupie obchodziliśmy święto Babci i Dziadka. Wiewiórki pięknie recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki sprawiając zebranym gościom wiele radości. Na pożegnanie przedszkolaki rozdały prezenty i złożyły życzenia swoim babciom i dziadkom.

 

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Misia. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Ulubieńcy dzieci miały okazję bliżej się poznać podczas zabaw przy piosenkach o misiach. Na koniec dnia kolorowały postać Misia Puchatka.

Marchewkowy dzień.

Jesienne zabawy na podwórku przedszkolnym. Jest wesoło i kolorowo.

 

Mali artyści z gr. „Wiewiórki” dwoją się i troją,aby ich muchomorki były najpiękniejsze.

Rok szkolny 2015/2016

Witamy! Nasza grupa to Wiewiórki. Lubimy wszystkie czynności związane z ruchem – wspinaczkę, skakanie, przeskakiwanie przeszkód – to wspaniała zabawa! A wycinanie, przyklejanie, kolorowanie małych i szczegółowych rysunków, nawlekanie koralików świetnie usprawnia nasze rączki.


Dzień Marchewki 


Zabawa karnawałowa


 Dzień Babci i Dziadka