smerfy

Rok szkolny 2022/23

Zapoznanie z pracą paleontologa

 

 


ZABAWY W TEATR


TŁUSTY CZWARTEK

 

 

 


LEŚNIK

Odwiedził nas w przedszkolu

niezwykły gość Pan Leśnik

pracownik Nadleśnictwa w Jarosławiu.

 

BAL KARNAWAŁOWY


SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI STRAŻY MIEJSKIEJ

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA


DOKARMIANIE PTAKÓW

Podczas jednych ze styczniowych zajęć dzieci zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zapałem wsypywały pokarm do karmnika, które są zawieszone w pobliżu przedszkola. Dzieciom sprawia to ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka słonecznika, zboża, czy zawiesić na gałązce słoninkę dla sikorek. Nasi skrzydlaci przyjaciele.


WIGILIA


WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ MARCHEWKI

WYJŚCIE NA SPEKTAKL  ,,ACH TEN LEON”  POŁĄCZONY Z WARSZTATAMI TEATRALNYMI.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dzień Kropki

14.06.2022r. grupa „Smerfy” wzięła udział w IV Spartakiadzie Przedszkolaków zorganizowanej w MP12 w Jarosławiu. Grupa miała okazję rywalizować z dziećmi z innych jarosławskich Miejskich Przedszkoli.

SPACER PO JAROSŁAWSKIM RYNKU – urozmaiceniem naszego planu dnia jest niewątpliwie pobyt na świeżym powietrzu. Tym razem wybraliśmy się na spacer do centrum naszego miasta.

Światowy Dzień Ziemi – 22 kwietnia 2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi – przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały na temat ochrony środowiska. Dzieci dowiedziały się co to jest ekologia, recykling i jak należy dbać o naszą planetę. Na zakończenie wykonały plakat przedstawiający w jaki sposób możemy chronić naszą planetę.

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE – dzieci odwiedziły dzisiaj Miejską Bibliotekę Publiczną: im. A. Fredry w Jarosławiu. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Na zakończenie dzieci obejrzały film edukacyjny o życiu słoni w wersji 3D.

Jeszcze mamy plac zabaw w sali, ale już niedługo przyjdzie upragniona wiosna, wiosenka zielona i wyjdziemy na podwórko….Czekamy na Ciebie Wiosno!!!

„PRAWDZIWI MALARZE” – Każdy dzień przynosi coś nowego – dzisiaj malujemy portret kolegi…

„BAWIMY SIĘ KODOWANIEM” – zajęcia z programowania. „Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Stopniowo oswajamy dzieci z nowymi pojęciami, które stają się dla dzieci bardziej zrozumiałe i pozytywnie kojarzone, bo programowanie może być świetną zabawą – pisze Ewa Wojtan, autorka portalu “Moje Dzieci Kreatywnie”.

2021 – 2022