Słoneczka

 Rok szkolny 2019/2020

Moduł III ,,Czy inny znaczy gorszy”.

Dzieci z grupy Słoneczka obejrzały bajkę pt. ,,Barbie z jeziora łabędziego” do muzyki Piotra Czajkowskiego ,,Jezioro łabędzie”. Zafascynowane i wzruszone, chętnie podjęły temat odegrania sceny baletowej oraz wykonania prac plastycznych o pięknym łabędziu.

 

Spotkanie z Mikołajem

Dzień pluszowego misia

 ,,Najpiękniej czyta moja mama i tata ‘’.

Do grupy osób promujących wśród dzieci czytanie bajek dołączyli kolejni rodzice: mama Maksia przeczytała bajkę pt. ,,Franklin boi się burzy”, ciocia Antosia wcieliła się w rolę Królewny Śnieżki, a mama Lilianki zaprosiła do wysłuchania bajki pt.,, Franklin i małe kaczątko ”.  Dziękujemy za miłe spotkania.

 ,,Najpiękniej czyta moja mama i tata ‘’.

W naszej grupie rodzice kontynuują czytanie bajek w ramach realizowanego projektu.W minionym tygodniu dzieci spotkały się z mamą Gabrysia, która czytała bajkę pt.,, O króliku Franku i dobrych zwyczajach ‘’. Mama Neli wybrała bajkę pt. „O czerwonej kurce ‘’, a tato Mai przeczytał nam bajkę pt.,,O leniwych literkach ‘’. Dziękujemy rodzicom za wzruszające chwile i miłą zabawę.

  ,,Najpiękniej czyta moja mama i tata ‘’.

W piątek w naszej grupie  było bardzo słodko. Mama Stasia przeczytała bajkę pt. ,,Jak
powstaje miód”, a później była miodowa degustacja – palce lizać !. Serdecznie dziękujemy .

 ,,Najpiękniej czyta moja mama i tata ‘’.

Mama Marcelinki przeczytała nam bajkę pt.,,Miś Uszatek i przyjaciele ”, mama Asi bajeczkę pt.,,Historia żółtej  kropki ”, a tata Igi piękną baśń ,,Roszpunka ”. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Moduł I – „Szanuję drugiego człowieka”

,,W naszej sali w czterech kątach każdy sam po sobie sprząta”.

W nawiązaniu do przeczytanej przez tatusia Ani bajki pt. ,,Kopciuszek” w naszej grupie odbył się Dzień Czyścioszka. Dzieci  z zapałem  porządkowały swoje indywidualne półeczki, segregowały klocki, myły naczynka dla lalek. Poprzez swoje działania uczyły się szacunku do pracy  i drugiego człowieka.

 ,,Najpiękniej czyta moja mam i tata ‘’- inne działania projektowe. Mama Frania przeczytała nam bajkę pt.,, Brzydkie kaczątko ‘’. Przedszkolaki z uwagą słuchały, a potem bardzo mądrze na temat bajki ze sobą rozmawiały.

,Najpiękniej czyta moja mama i tata’’. Mama Adasia i mama Michałka przeczytały dzieciom bajkę pt.,, Bambi ” i ,,Przygody Kici Koci ”

1 października nasza grupa rozpoczęła swoją przygodę z książką w ramach Międzynarodowego Projektu Magiczna Moc Bajek. Mama Wojtusia przeczytała dzieciom bajkę pt. ,,Kot w butach”. W ten sposób włączyliśmy się do dodatkowego zadania ,,Najpiękniej czyta moja mama i tata’’.

Dzień Chłopaka -dziękujemy rodzicom za miłe niespodzianki

Zabawy badawcze : W spiżarni Pani Jesieni – wykonanie i degustacja sałatki owocowej.

 Rok szkolny 2018/2019

Dzień Mamy i Taty

Nasza grupa na Paradzie Schumana

,, Kwiatki na rabatki ”. Dzieci z naszej grupy zakupiły i posadziły kwiaty na rabatce przed wejściem do przedszkola .

Zakładamy zielony ogródek.

Dzień Babci i Dziadka

Bal Karnawałowy

26 listopada w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każdy przyniósł swojego ulubionego przytulaka. Dzieci poznały historię powstania tego święta , rozwiązywały zagadki, recytowały wiersze o misiach oraz tańczyły z nimi.

22 października w naszej grupie gościliśmy panią redaktor Anetę Katan, która nagrała rozmowy z dziećmi. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat jesieni, jej uroków oraz darów .Pięknie zaśpiewały piosenki pt. ,, Zbieramy grzyby’’ ; ,,Muchomorek’’ i ,,W sadzie’’.

Audycji pt. ,,Nadeszła jesień’’ będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę tj.28 października o godz.12.35 na antenie Radio Fara, lub pobrać ją z archiwum.

Serdecznie zapraszamy.

 

 Rok szkolny 2017/2018

20 czerwca w środę o godzinie 9.00 nasza grupa przyjechała do niezwykłej osady położonej w Kuńkowcach pod Przemyślem. Na miejscu na wszystkich czekała niezwykła przygoda. Tajemniczy czarodziej stworzył wokół grupy wyjątkowa opowieść, w której dzieci były głównymi bohaterami. Szukaliśmy z zapałem wskazówek, które doprowadziły nas do wspaniałego skarbu. Oprócz tego dzieci nauczyły się posługiwania mieczem, strzelania z łuku oraz poznały sekrety Wioski Fantasy. Dla przedszkolaków była to świetna przygoda.

Więcej zdjęć w galerii

—————————————————————————————————————————————————-

Dzień Dziecka

 

,,SŁONECZKA” ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ MAMY I TATY

W czwartek 24 maja o godz.15.00 przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Były wiersze, piosenki i tańce. Dzieci przedstawiły pouczającą inscenizację bajki pt.,,Królewna Gburka”. Po występie wręczyły swoim rodzicom upominki i złożyły życzenia z okazji Dnia Mamy i Taty.

————————————————————————————————————————————————–

16.05.2018

Nasza Milenka uczestniczyła w VIII Artystycznych Prezentacjach Twórczości Przedszkolaków

,,I Ja mam talent ”. Serdecznie gratulujemy.

Więcej informacji w aktualnościach.

———————————————————————————————————————————————————

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM BANKU PKO BP.

W dniu dzisiejszym (16.05.2018) do naszej grupy przyszła mama Michała, która pracuje w banku. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się: skąd się wzięły pieniądze, jakich transakcji można nimi dokonać oraz dlaczego warto oszczędzać i na co można przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze. Pani Edyta przyniosła ze sobą różne nominały banknotów oraz urządzenie wykrywające fałszywe pieniądze. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w tych zajęciach. Na zakończenie otrzymały upominki przywiezione przez naszego gościa. Dziękujemy mamie Michała za ciekawe spotkanie.

Spotkania czytelnicze.

Mama Karolinki przeczytała nam pouczającą książeczkę pt. ,,Ania i Krzyś w kraju liliputów „. Przedszkolaki przy okazji śledzenia przygód bohaterów książki, poznali nazwy mieszkańców łąki i ich zwyczaje.

 

14.03. w środę dzieci z grupy ,, Słoneczka” udały się z wizytą do szkoły podstawowej Nr 11 w Jarosławiu, gdzie czekało na nie wiele niespodzianek. Przedszkolaki zwiedziły budynek szkoły, salę lekcyjną, wzięły udział w spotkaniu z pierwszoklasistami i wspólnych zabawach z Elmo-postacią bajkową. Miały także okazję wystąpić na scenie prezentując piosenkę i taniec z szarfami. Dodatkową atrakcją było wykrawanie ciasteczek przy użyciu foremek z przygotowanego ciasta i zabawa z wykorzystaniem ,,magicznego dywanu”. Następnie w pracowni biologicznej obejrzały znajdujące się tam zwierzątka: rybki, królika, chomika oraz pod kierunkiem nauczycieli oraz uczniów starszych klas przeprowadziły doświadczenia z wodą. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upieczone ciasteczka. Wraz z brzemieniem dzwonka opuściły szkołę i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Zabawy kreatywne

——————————————————————————————————————————————————–

Podczas kolejnego spotkania czytelniczego dzieci przeniosły się w świat baśni i wysłuchały utwór pt. ,,O królewnie zaklętej w żabę” , który przeczytała mama Bartosza.

Dzień Kreatywnego Przedszkolaka

,,Spotkania czytelnicze”

W deszczowy piątek gościliśmy mamę Ani. Przeczytała nam baśń pt: ,,Śnieżka”. Autor baśni zwraca uwagę przede wszystkim na niszczącą siłę zazdrości i zawiści. Nam podobało się dobre zakończenie baśni.

,,Spotkania czytelnicze”

Mama Mai zaprezentowała dzieciom krótkie opowiadania z serii ,,Przygody niestraszków”. Główni bohaterowie książki doświadczają wielu ciekawych przygód, ale nie do końca bezpiecznych. Każde opowiadanie kończy się pouczeniem, które ma przestrzec przed skutkami nierozważnego zachowania.

Czyste powietrze wokół nas.

Dzieci z grupy ,,Słoneczka” zrealizowały program przedszkolnej edukacji antytytoniowej. Program ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach,gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

———————————————————————————————————————————————————

,,Spotkania czytelnicze”.

Mama Weroniki przyniosła pięknie ilustrowana książkę pt.,,Co wolno,a czego nie wolno”. Bajka opowiada o niegrzecznym małym kruku Skarpetce,który nauczył się grzeczności .

 

,,Ufoludek-śmieszny ludek”.

Dzieci wykonały prace plastyczno-techniczne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów typu: pudełka, plastikowe butelki, kubki, nakrętki, rurki, folia aluminiowa itp. Dzięki dostępnym materiałom przy pomocy własnej wyobraźni przedszkolaki stworzyły ciekawe        i niepowtarzalne dzieła, które dostarczyły im dużo radości i zadowolenia. 

 

Na,,Spotkania czytelnicze” do naszej grupy przyszła mama Milenki. Przyniosła pouczająca książkę, która uświadamia dzieciom zagrożenia wynikające z korzystania z komputera.

W piątek (16.02.2018) rozpoczęły się „Czytelnicze spotkania z rodziną ”. Ciocia Karola przeczytała nam bajkę pod tytułem „Szewczyk Dratewka”. Bajka uczy nas, że każdy dobry czyn będzie kiedyś nagrodzony i przyniesie szczęście.

„Jeśli jesteś dobry, miły, życzliwy, opiekuńczy inni też będą tacy dla ciebie”.

My się zimy nie boimy – nawet bardzo ją lubimy.”

Piękny zimowy spacer zachęcał nas do zabaw badawczych ze śniegiem.Chociaż śnieg jest biały, to jednak nie jest czysty lecz przeciwnie – brudny i zanieczyszczony.

 ——————————————————————————————————————————————————

,,Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym”

Dnia 25 stycznia 2018 r. w grupie ,,Słoneczek” odbyło się święto Babci i Dziadzia. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnucząt prezentujących wiersze, piosenki, tańce, grę na instrumentach oraz inscenizację bajki pt.,,Czerwony Kapturek”. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Na koniec spotkania wszystkie dzieci złożyły spersonalizowane życzenia swoim ukochanym Babciom i Dziadkom i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

Cieszymy się, że Dzień Babci i Dziadzia dostarczył mnóstwo uśmiechów, wzruszeń i emocji.

———————————————————————————————————————————————————–

22 stycznia dzieci z gr. Słoneczka ponownie spotkały się z Panią redaktor Anetą Katan z Radio Fara. Tym razem tematem nagranej audycji było Święto Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz pięknie wypowiadały się o swoich babciach i dziadkach. Audycji będzie można posłuchać 28 stycznia w niedzielę o godz. 12.35 lub pobrać ją z archiwum Radio Fara.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej zdjęć w naszej galerii

————————————————————————————————————————————————————-

Pamiątkowe zdjęcia z zabawy karnawałowej.

Nasza Wigilia

———————————————————————————————————————————————————–

18 grudnia Pani redaktor Aneta Katan nagrała w naszej grupie audycję o świątecznej tematyce. Starszaki przedstawiły montaż artystyczny śpiewając kolędy, recytując wiersze, przypomniały też znane przysłowia. Na koniec złożyły świąteczne życzenia. Audycji będzie można posłuchać w Wigilię tj. 24 grudnia o godz.12.35 lub pobrać ją z archiwum Radio Fara.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej zdjęć w naszej galerii

———————————————————————————————————————————————————–

Spotkanie ze Św. Mikołajem

Dzieci z radością przywitały piosenką tak długo oczekiwanego gościa. Podczas rozmów z  Mikołajem, przyjmowania prezentów i pozowania do pamiątkowych zdjęć towarzyszyły dzieciom niezwykłe emocje. Oczywiście nie obeszło się bez podziękowań, uścisków Mikołaja i wspólnej zabawy otrzymanymi podarunkami.

————————————————————————————————————————————————————

W dniu 27.11.2017 starszaki odwiedziła Pani stomatolog: Monika Dobrowolska-Zabawa. Pani Monika powiedziała co robić aby mieć piękne, zdrowe zęby. Pokazała dzieciom model uzębienia na którym zademonstrowała dokładny sposób czyszczenia zębów. Na planszach pokazała jak leczy się chore zęby i jakich narzędzi używa dentysta. Pani dentystka zachęcała do systematyczności w czyszczeniu zębów – wręczyła dzieciom kalendarzyk szczotkowania oraz kolorowanki „Maloząbkowanki”. Dzieci za cenne wiadomości oraz miłe spotkanie zaśpiewały piosenkę i wręczyły skromny upominek.

Ważnym elementem dbania o zdrowie jest właściwe odżywianie. Dzieci zdobyły wiedzę, które produkty i potrawy są niezbędne dla zdrowej, zbilansowanej diety.  Wykonały w grupach piramidy zdrowia, układały także całodzienne jadłospisy.

Miniony tydzień w grupie „Słoneczek” przebiegał pod hasłem „Zdrowie naszym skarbem”. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważny dla zdrowia jest ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Jak stosownie ubrać się w zależności od pogody aby się nie przeziębiać. Odwiedziły najbliższa aptekę, gdzie spotkały się z Panią farmaceutką, która poleciła preparaty witaminowe dla dzieci podnoszące ich koncentracje i odporność.

Dzień Pluszowego Misia

Więcej informacji w aktualnościach, a zdjęć w naszej galerii

———————————————————————————————————————————————————–

20 listopada w naszej grupie Pani redaktor Aneta Katan nagrała kolejaudycję pt. Mali Patrioci.

11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości i właśnie w związku z tym uroczystym dniem starszaki wykazały się ogromną wiedzą na temat swojej ojczyzny. Pięknie recytowały patriotyczne wiersze, śpiewały piosenki i odpowiadały na pytania dotyczące naszego kraju i symboli narodowych.

Audycji będzie można posłuchać 26 listopada w niedzielę o godz. 12.35 lub pobrać ją z archiwum Radio Fara.

Przedszkolaki rozmawiają, na audycję zapraszają.

Więcej zdjęć w naszej galerii

———————————————————————————————————————————————————–

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu pojawili się instruktorzy Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. Odwiedziny miały charakter edukacyjny. Dzieciom zostały przekazane istotne treści poszanowania otoczenia i zwrócenia uwagi na ekologię.

Inicjatorem akcji,,Czysty Jarosław”jest Urząd Miasta Jarosławia -Wydział Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu.

Więcej zdjęć w galerii

———————————————————————————————————————————————————–

Dzień Niepodległości

 Jesteśmy Polką i Polakiem.

 Dziewczynką fajną i chłopakiem.

 Kochamy Polskę z całych sił.

Chcemy byś również kochał ją i ty i ty”

 

Dzień Marchewki

Więcej informacji w aktualnościach, a zdjęć w naszej galerii.

———————————————————————————————————————————————————–

16 pażdziernika grupę Słoneczka ponownie odwiedziła pani redaktor Aneta Katan. Przedszkolaki zaprezentowały rymowanki, piosenki z instrumentacją oraz wiersz.

Wypowiadały się na temat jesieni – jej darów i zmian, które zachodzą wtedy w przyrodzie. Audycji pt. „Przyszła do nas Pani Jesień‘’ będzie można wysłuchać w niedzielę 22 pażdziernika o godz.12.30 lub  pobrać ją z archiwum Radio Fara.

Przedszkolaki rozmawiają, na audycję zapraszają.

Zapraszamy do naszej galerii

Nasze prace

Pamiątkowe zdjęcie z Leśnikiem panem Wiesławem Krukiem. Więcej informacji w aktualnościach, a zdjęć w naszej galerii.

Pracujemy indywidualnie i w grupach

Sprawdzamy swoją wiedzę o owocach i warzywach

Podziwiamy piękno przyrody-gromadzimy jej skarby

Tworzymy wspaniałe konstrukcje

 

Dzisiaj w naszej grupie gościliśmy panią redaktor Anetę Katan, która nagrała rozmowy ze starszakami na temat wakacyjnych wspomnień. Dzieci śpiewały też piosenki, recytowały wiersze i dzieliły się opowieściami z letnich szlaków.

Audycji będzie można posłuchać w czwartą niedzielę miesiąca tj. 24 września o godz. 12.30 na antenie Radia Fara.

Więcej informacji w aktualnościach, a zdjęć w naszej galerii.

 

 Rok szkolny 2016/2017

Ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem papierowych płatków śniegu.

Zabawa ruchowo-muzyczna przy piosence ,,Gawron” 

 

Zima to pora roku, którą szczególnie lubią dzieci. Jej niezwykły urok sprawia, że staje się inspiracją do ciekawych zabaw i zajęć.Wyklejanie bałwanka kawałkami waty.

 

 Karnawałowy bal to niezwykły i niezapomniany dzień dla każdego przedszkolaka. Dzieci w przepięknych strojach świetnie się bawiły w tańcu oraz podczas różnych zabaw i konkursów.

 

Jesień w grupie: ,,Słoneczka” .

Jesień tu, jesień tam,

deszczyk pada, ram, tam, tam.

Taka ładna kolorowa, 

w liściach złote słońce chowa.

Uśmiechnięta i wesoła,

na spacerek dzieci woła.

Na chwileczkę się zjawiła,

miejsce zimie już zrobiła.

Lecz my o niej pamiętamy

i piosenkę zaśpiewamy.

Jesień tu jesień tam,

deszczyk pada ram, tam, tam.

Anna Bomba, Anna Kulikowska


 

O Jesieni pamiętamy podczas zajęć i w zabawie…
Wyklejanie jabłka techniką wydzieranki.
Stemplowanie ziemniakiem.

Poznajemy warzywa. Rozróżnianie warzyw po kształcie, kolorze i zapachu.

Wycieczka do parku .Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie w związku z nadejściem
nowej pory roku – Jesieni. Zbieranie okazów przyrody: liści,kasztanów i żołędzi.

Manipulowanie materiałem przyrodniczym – układanie dowolnych kompozycji z kasztanów.

Wykonanie jeżyków z ziemniaków i wykałaczek.

Dzień Marchewki.

30 listopada zgodnie z tradycją dzieci wzięły udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych.
Największą frajdę sprawiły dzieciom wróżby. Wśród nich znalazły się takie jak: wróżenie z butów,
lanie wosku, wróżba,,Kolory” , ,,Magiczne liczby” , ,,Kim będę w przyszłości?” i ,,Rzut monetą”.

Rok szkolny 2015/2016

Jesteśmy promyczki małe

w przedszkolu czujemy się doskonale!

Z uśmiechem wchodzimy z rana

Wita nas pani kochana! 

W kącikach ładnie się bawimy

I wesołe miny robimy!