Krasnale

 Rok szkolny 2019/20204

Realizacja Międzynarodowego Projektu Magiczna Moc Bajek – MODUŁ  IV–Jesteśmy razem, pomagamy sobie wzajemnie.

„Rozmawiajmy – pomagajmy” – utworzenie Kodeksu, „Kto, co i jak może pomóc”. Dzieci  ze skupieniem oglądały ilustracje przedstawiające niepełnosprawne osoby. Rozmawialiśmy w jaki sposób można pomagać takim ludziom, czy według nich mają łatwe życie. Przedszkolaki zamykały oczy, aby zrozumieć, jakie to uczucie, gdy nic się nie widzi. Zaśpiewaliśmy znaną już nam piosenkę pt. „Budujemy ciszę”– która wprowadziła wszystkich do kolejnego tematu o osobach słabosłyszących.

 Urodziny Dominika

Urodziny Milenki

Moduł III ,,Czy inny znaczy gorszy .”

Nasze Krasnale świetnie bawiły się podczas,, Tańca kaczuszek”. Tak podskakiwały, ,,kwakały”, aż pogubiły swoje żółte piórka. Potem je zbierały, zdmuchiwały z dłoni i łapały.To była wspaniała, pełna radości zabawa.

Nauka poprzez zabawę.

Układanki lewopółkulowe to wspaniała zabawa, która pobudza mózg dziecka i wspomaga jego rozwój. Odwzorowywanie poszczególnych baloników uczy dziecko koncentracji, spostrzegawczości, koordynacji wzrokowo- ruchowej , logicznego myślenia, rozpoznawania i nazywania kolorów oraz precyzji. Podczas używania szczypiec rozwija się także mała motoryka. Drewniana „Wkładanka” ćwiczy analizę i syntezę wzrokową i również motorykę małą.

 

Urodziny Mikołaja

Spotkanie z Mikołajem

,,Dziś w Krasnalach wielkie święto. Każdy z miną uśmiechniętą, czekał na starszego pana, przemiłego Mikołaja. Już przyjechał z podarkami, dzwoniąc głośno dzwoneczkami. Rozdał dzieciom swe prezenty, taki to kochany Święty!  ” – (Anna B.)

Przygotowania do spotkania z Mikołajem i wspólne ubieranie choinki. Serdecznie dziękujemy mamie Martynki za piękne ozdoby, które sama zrobiła i nam podarowała.

Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Po więcej informacji i zdjęć zapraszamy do Aktualności i naszej Galerii

Moduł II „Kto to jest przyjaciel?”.

,,Najpiękniej czyta moja mama i tata ”

Dziś gościliśmy mamę Maciusia,która przeczytała nam dwie bajki:,,Tupcio Chrupcio-Umiem się dzielić” i ,,Drzewo dla Sowy”. Rozmawialiśmy o przygodach Kubusia Puchatka, o znaczeniu słowa przyjaciel i dlaczego powinniśmy dzielić się  zabawkami. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że : ,,Warto przyjacielem być, w zgodzie ze wszystkimi żyć.’’

Serdecznie dziękujemy.

Mali Patrioci

,,…Nauczyłem się w przedszkolu,

rzecz to bardzo oczywista,

dbać o wszystko dookoła,

bo ojczyzna jest mi bliska….”

Anna B.

DSC_0022

Z okazji Dnia Postaci z Bajek naszą salę wypełniły wróżki, królewny, zwierzątka, księżniczki i rycerze. Przedszkolaki miały dodatkową atrakcję – spotkanie z Leśnikiem, który wspaniale wpasował się do bajki o Czerwonym Kapturku. ( zapraszamy do galerii ). Dzieci  zaśpiewały piosenkę-hymn Międzynarodowego Projektu  Czytelniczego pt. ,,Magiczna moc bajek”, uczestniczyły w różnych zabawach i tańcach przy skocznej muzyce. Rozpoznawały swoich ulubieńców, dobierały ich w pary świetnie się przy tym bawiąc.To był naprawdę magiczny, bajkowy dzień .

Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów.

Dom – miejsce mojej rodziny.

Najpiękniej czyta moja mama i tata . 

W piątek  w naszej grupie gościliśmy mamę Martynki, która w ramach projektu przeczytała nam dwie bajki pt. ,, Katar ‚ i ,,Czerwony Kapturek ”. Rolę  ,,Kapturka ” odegrała nasza Milenka. To była fantastyczna niespodzianka. Bardzo dziękujemy mamie Martynki za słodkości, piękne przygotowanie i zaangażowanie.

Najpiękniej czyta moja mama i tata . 

Mama Dominika przeczytała nam bajkę o Kopciuszku. Dzieci spotkała w związku z tym wielka niespodzianka. Swoją obecnością zaszczycił nas prawdziwy Kopciuszek. Po wysłuchaniu baśni rozpoczął się,, bal ”. Dołączyła do nas grupa Wiewiórki oraz rodzice i nasi wychowankowie. Zabawa była naprawdę wspaniała. Serdecznie dziękujemy mamie Dominika.

Więcej zdjęć jest w  naszej  galerii.

Głównym celem projektu ,,Magiczna Moc Bajek ‘’jest m.in. kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

Nasze Krasnale wysłuchały bajki  pt.,, Opowiadanie o jesiennym liściu ‘’. Jest to piękna historia o liściu, który jesienią spadł z drzewa. Miał on nadzieję, że znajdzie go jakieś dziecko, które ucieszy się jego pięknem. Listek znalazł pies, co bardzo przestraszyło naszego bohatera. Poczuł, że piesek zanosi go do chłopca siedzącego na wózku i kładzie na jego kolanach. Zobaczył jednak ogromną radość chłopczyka, wiedział, że nic mu nie grozi. Zrozumiał, że pies opiekuje się chłopcem, że jest jego przyjacielem. Rozmawialiśmy na temat opowiadania, a dzieci pięknie i mądrze wyciągały wnioski, że trzeba opiekować się nie tylko chorymi dziećmi, ale też starszymi osobami.

Chcemy pokazywać na przykładach, że dzieci z niepełnosprawnością  są wartościowymi  ludźmi, którzy  też chcą się bawić, śmiać i uczestniczyć w życiu innych dzieci.

,,Najpiękniej czyta moja mama i tata”.

Tata Martynki przeczytał nam dwie bajki ,,Lokomotywa’’ i ,,Na wsi ‘’. Bajkę pt.,, Królik Franek i dobre zwyczaje ” przeczytała nam mama Mikołaja.   Dzieciom bardzo się podobały,  reagowały śmiechem i zadawały pytania.  Na koniec zaśpiewały jesienną piosenkę. Serdecznie dziękujemy.

Nasza grupa z radością rozpoczęła swoją przygodę z bajkami w ramach Międzynarodowego Projektu ,,Magiczna Moc Bajek ‘’.

Moduł I  – ,,Szanuję drugiego człowieka’’. W ramach działań projektowych ,,Najpiękniej czyta moja mama i tata”, bajkę ,,Kopciuszek” J.W.Grimm przeczytał dla nas tata Majki. Maluszki słuchały z wielką uwagą. Po lekturze dzieci odpowiadały na pytania, co znaczy być dobrym człowiekiem i w jaki sposób można pomagać innym. Na koniec przedszkolaki ,,zamieniły się w Kopciuszka ‘’ segregując do wyznaczonych pudełek zmieszane ze sobą klocki. Zabawa była naprawdę wspaniała. Bardzo dziękujemy tacie Majki  i zapraszamy rodziców do wspólnego czytania i udziału w projekcie.

Uczymy się przez zabawę.

Rozpoznajemy i nazywamy dary jesieni, kolory. Dobieramy takie same obrazki, układamy pasujące do siebie elementy w szeregu. Razem tworzymy ciekawe konstrukcje z klocków. Rozwijamy przy tym koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość, koncentrację, motorykę małą. Współdziałamy ze sobą ciesząc się z każdego dnia w przedszkolu.

Owoce.

Dzieci wypowiadały się na temat jabłek, gruszek i śliwek. Ich kształtu, wielkości, koloru i zapachu. Porównywały, dopasowywały, przeliczały. Następnie mogły wybrać swój ulubiony owoc i pokolorować go.

 

Dzień Chłopaka.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pamięć, inicjatywę i słodkości.

Wspólnie świętujemy urodziny Jowitki.

 

 Rok szkolny 2018/2019

Urodziny Michałka

Dzień Mamy i Taty

Jesteśmy bardzo dumni z występu naszych ,,Krasnali”. Dzieci pięknie tańczyły,śpiewały i recytowały wiersze o swoich rodzicach.

Ćwiczenia usprawniające koordynację wzrokowo-ruchową-świetnie się bawimy.

Idziemy na spacerek i bawimy się na podwórku korzystając z chwil bez deszczu.

Wiosenne zabawy na nowych urządzeniach

Urodziny Anastazji

Urodziny Maksa

Urodziny Marcelinki.

Urodziny Ani.

Zakładamy zielony ogródek.

Urodziny Stasia

Urodziny Adasia

Dzień Babci i Dziadka

Dzień z Mikołajem

Urodziny Miłoszka

Świętujemy Dzień Marchewki

Gdy marchewkę zdrową jem, to od razu wszystko wiem.

Ile palców rączka ma. Kto jest wyższy. Ty czy ja?

Bo marchewka zdrowa jest, da Ci siłę, mądrość też.

Jedz marchewkę, soczek pij, uśmiechnięty zdrowo żyj! ( A.B.)

Przygotowania do Dnia Marchewki – zajęcia plastyczne ,,Wyklejanie kulkami z bibuły”.

Nauka i zabawa -,,Kodowanie na dywanie”. Rozwijanie spostrzegawczości, koncentracji uwagi, logicznego myślenia, utrwalanie kolorów, poznawanie figur geometrycznych.

Zabawa tematyczna,,Dom”.

Zabawa rozwijająca sprawność manualną-nawlekanie koralików.

Urodziny Robercika

Zabawy rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową.

Język angielski – rozpoznawanie i nazywanie kolorów.

Urodziny Antosia

Pierwsze jesienne zabawy kasztanami.

Krasnale cieszą się z pięknej pogody i wspaniale bawią się na naszym podwórku.

 Rok szkolny 2017/2018

18 czerwca  nasza grupa gościła Panią redaktor Anetę Katan z Radio Fara, która nagrała z przedszkolakami nową audycję pt: ,,Już wakacji nadszedł czas”. Dzieci między innymi odpowiadały na pytania związane z wakacyjnym wypoczynkiem, opowiedziały czego nauczyły się w ciągu roku, recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

Audycji będzie można posłuchać w niedzielę 24 czerwca o godz.12.35  lub pobrać ją z archiwum  Radio Fara.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej zdjęć w galerii

—————————————————————————————————————————————————-

Urodziny Natalki

Urodziny Olivki

Urodziny Olafa

—————————————————————————————————————————————————-

23 maja w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały zebranym gościom montaż słowno-muzyczny. Pięknie recytowały, śpiewały i tańczyły. Rodzice od swoich milusińskich otrzymali pamiątkowe prezenty i kwiaty. To była bardzo wzruszająca uroczystość, jesteśmy bardzo dumni z naszych ,,Krasnali”.

,,Na twarzach wszystkich rodziców, jest bardzo wesoła minka, bo najważniejsza na świecie jest ukochana rodzinka”.

Serdecznie dziękujemy Pani Monice za zdjęcia.

 

Urodziny Emilka

Urodziny Karolinki

Zakładamy zielony ogródek

Urodziny Wojtusia

Urodziny Antosia

Dzień Kreatywnego Przedszkolaka

Urodziny Ksawerego

Urodziny Emilka

Kosmiczny tydzień

Urodziny Natalki

Urodziny Iguni

 

Zimowe zabawy matematyczne : orientacja w przestrzeni, przeliczanie, porównywanie i ćwiczenia oddechowe przy muzyce.

Urodziny Hani

———————————————————————————————————————————————————

24 stycznia w naszej grupie obchodziliśmy uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny : wiersze, piosenki i tańce. Na koniec zaśpiewały naszym gościom 100 lat i rozdały prezenty.To były chwile pełne wzruszeń i radości.

Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Hadryś-Urbanik za zdjęcia.

 

Pamiątkowe zdjęcia z zabawy karnawałowej.

————————————————————————————————————————————————————

SERDECZNIE ZAPRASZAMY BABCIE I DZIADKÓW NA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W SALI KRASNALI W ŚRODĘ 24 STYCZNIA O GODZINIE 14.30

————————————————————————————————————————————————————

12 stycznia w piątek w naszej grupie gościliśmy panią Magdalenę Hadryś-Urbanik, mamę Olivki. Pani Madzia czytała naszym Krasnalkom bajki. Następnie zaprosiliśmy naszego gościa do wspólnej zabawy przy muzyce. Pani Urbanik podarowała też dzieciom baloniki sprawiając im mnóstwo radości.

Serdecznie dziękujemy pani Madzi za przemiłą atmosferę i zapraszamy pozostałych rodziców do udziału w akcji „Rodzice czytają dzieciom „.

————————————————————————————————————————————————————

Zapraszamy wszystkich rodziców do wysłuchania w Wigilię świątecznej  audycji, w której dzieci z naszej grupy zaśpiewały piękną pastorałkę o pastuszku, a Natalka recytowała wiersz o Bożym Narodzeniu.

Audycja będzie emitowana w Radio Fara w niedzielę 24 grudnia o godz.12.35, lub będzie ją można pobrać z archiwum.

Zapraszamy.

———————————————————————————————————————————————————–

Cieszymy się i bawimy nowymi zabawkami od Św. Mikołaja

Św. Mikołaj

Krasnalki już od rana czekały na wizytę Św. Mikołaja. Z ogromną radością przywitały go w sali śpiewając piosenkę o Mikołaju, dziękując za przyniesione podarunki.

———————————————————————————————————————————————————-

Przyszła do nas zima – badamy właściwości śniegu i bawimy się kulami „śniegowymi ”.

Krasnale dowiedziały się kiedy woda zamienia się w lód, dlaczego śnieg topnieje, czy jest zimny, mokry i czysty. Rozmawialiśmy też gdzie i jak bezpiecznie bawić się zimą.

3 Urodziny Błażejka

Dzień Pluszowego Misia

Więcej informacji w aktualnościach, a zdjęć w naszej galerii.

 

Pasowanie na Przedszkolaka

15 listopada w naszej grupie odbyło się uroczyste  Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały zaproszonym gościom wiersze, piosenki i tańce. Następnie  wszystkie maluszki  złożyły ślubowanie, po którym Pani Dyrektor za pomocą dużej czerwonej kredki pasowała każdego Krasnala na dzielnego przedszkolaka.

Na pamiątkę dzieci otrzymały piękne dyplomy i medale z wizerunkiem oczywiście Krasnala.

Wspaniały występ naszych milusińskich na długo pozostanie w naszych sercach.

Był to szczególny dzień ponieważ cała grupa dołączyła do dumnego grona przedszkolaków.

Więcej zdjęć w naszej Galerii.

Dzień Marchewki

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Zabawy matematyczne

Niektóre dzieci mają problemy z pojęciami abstrakcyjnymi. Dlatego tak ważne jest wprowadzanie przedszkolaków w świat edukacji matematycznej. Trzyletnie dziecko potrafi już przeliczać elementy, klasyfikować je według wspólnej cechy, np. koloru, wielkości, nazwy. Potrafi wskazać co jest duże, a co małe, długie, krótkie; pokazać i nawet nazwać koło, kwadrat. W przedszkolu  stwarzamy i wykorzystujemy rozmaite sytuacje dydaktyczne, dzięki którym dzieci samodzielnie doświadczają ,co pobudza je do myślenia w trakcie działania. Zabawy kierowane przez nauczyciela przeprowadza się z całą grupą , jak również z małym zespołem. Ważne jest, że dostarczają one dzieciom wiele radości, a one same chętnie w nich uczestniczą.

Urodziny Olgi

 

Spotkanie z Leśnikiem

Więcej informacji w aktualnościach, a zdjęć w naszej galerii

 

Zabawa zajmuje centralne miejsce w wychowaniu przedszkolnym. Jest ona tak silną i trwałą potrzebą dziecka, jak potrzeba pokarmu, ruchu, towarzystwa innych dzieci. Zabawa rozwija ekspresję i spontaniczne działania przedszkolaków, wychowując je na aktywnych, samodzielnych i zdolnych do różnorodnych inicjatyw .

Nasze maluszki doskonale czują się w swojej grupie.

Jesienne zabawy kasztanami

Jemy zdrowe owoce

 Rok szkolny 2016/2017

Serdecznie dziękujemy Paniom Katarzynie Barnaś i Bernadetcie Czepiel za całoroczną, wspaniałą współpracę i ogromne zaangażowanie w życie naszej grupy.

 

Przedwakacyjne zabawy Krasnali

Spotkanie ze Strażakami

 

Dzień Mamy i Taty w Krasnalach

25 maja w czwartek obchodziliśmy w naszej grupie Święto Mamy i Taty. Krasnalki pięknie tańczyły,  recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Na koniec każde dziecko wręczyło rodzicom kwiaty i prezenty. Atmosfera była bardzo uroczysta i pełna wzruszeń. Rodzice mogą być dumni ze swoich wspaniałych pociech.

 

23 maja we wtorek w naszej grupie bajki czytała Pani Agata Olszańska, mama naszego Szymonka. Dzieci z uwagą słuchały bajek o Jasiu i Małgosi i Czerwonym Kapturku. Na pamiątkę spotkania Krasnale zrobiły sobie zdjęcie z naszym gościem.

Serdecznie dziękujemy Pani Agacie za przemiłe spotkanie z książką i zapraszamy do przedszkola inne mamy.

 

22.05. Spotkanie z Leśnikiem.

Zapraszamy na stronę aktualności i do galerii.

 

20. 05.

Serdecznie gratulujemy Marysi Lamin występu na scenie MOK-u podczas Artystycznych Prezentacji Twórczości Przedszkolaków „I Ja Mam Talent”.

Marysia pięknie  recytowała wiersz pt. Marzenia.

 

 

 18.05. – Warsztaty z praktykantkami położnictwa

Więcej informacji w aktualnościach, a zdjęć w naszej galerii.

 

Po raz kolejny pragniemy podziękować Pani Bernadetcie Czepiel, która sprawiła naszym maluszkom piękną niespodziankę i uszyła dla nich kolorowe zwierzątka oraz motylki.

 

Nowe klocki

Nasze Krasnale wspaniale bawią się nowymi klockami, które zostały kupione za pieniądze zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego.

 

Jarosławski Rycerz i Królewna

W poniedziałek 10 kwietnia w naszej grupie mieliśmy zaszczyt przyjąć niezwykłych gości, Jarosławskiego Rycerza i Królewnę. Wspólnie z grupą Wiewiórki wysłuchaliśmy opowieści o naszym ukochanym mieście i dawnych rycerskich zwyczajach.

Więcej informacji w Aktualnościach, a zdjęć w Galerii.

 

Wiosenny spacer w poszukiwaniu oznaków wiosny w przydomowych ogródkach i na placu zabaw.

 

Warsztaty Krasnali ze studentkami pielęgniarstwa.

 

20 marca w poniedziałek w naszej grupie gościliśmy Panią Wiosnę.

Radości i niezapomnianych wrażeń było mnóstwo, a to wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pani Kasi Barnaś, za co bardzo dziękujemy.

Zapraszamy do naszych aktualności i galerii.

 

Krasnale mają kolejny powód do radości. Pani Bernadetta Czepiel uszyła naszym maluszkom  warzywa i owoce. Dzieci wspaniale się nimi bawią, a podczas zajęć segregują je używając ich nazw , przeliczają i nazywają kolory. Uczą się przy tym, jak ważne jest codzienne jedzenie warzyw i owoców.

Z całego serca dziękujemy Pani Bernadetcie za tak piękny dar.

 

 

13 marca w poniedziałek naszą grupę odwiedziła Pani Bernadetta Czepiel mama Gretki. Przeczytała Krasnalom piękną i mądrą bajkę o myszce, która nie chciała jeść oraz wszystkim znany wiersz Juliana Tuwima pt.  Rzepka. Na koniec spotkania maluszki zaśpiewały piosenkę o wiośnie, a potem wszyscy bawiliśmy się przy muzyce.

Serdecznie dziękujemy Pani Bernadetcie za tak wartościowe spotkanie z książką i zapraszamy inne mamy do włączenia się do naszej akcji Mamy czytają dzieciom.

 

Aktywne słuchanie muzyki wg. metody Batti Strauss – zabawa z chustami.

Nasze Krasnale  od początku roku szkolnego biorą udział w różnorodnych zabawach muzycznych. Jedną z ulubionych przez dzieci metod jest aktywne słuchanie muzyki wg. Batti Strauss. Dzięki niej przedszkolaki mają możliwość realizować się w tańcu, mówić o muzyce, wyrażać emocje za pomocą ruchu.

Metoda daje dzieciom możliwość pełnego uczestnictwa w utworze muzycznym, radosnego odbioru, odczuwania i przeżywania muzyki. Kształci wyobraźnię dźwiękową, koordynację ruchową i wrażliwość muzyczną.

Zabawy ruchowe z woreczkami.

Maluchy uwielbiają wszelkie zabawy i zajęcia związane z ruchem. Dzięki nim rozwijają swoją naturalną ruchliwość i uczą się współpracować z rówieśnikami. Zabawy z tego zakresu połączone z muzyką kształtują sprawność fizyczną, zwinność, wrażliwość słuchową, koordynację wzrokowo-ruchową, ale przede wszystkim sprawiają przedszkolakom ogromną przyjemność.

 Bardzo dziękujemy mamie naszej Gretki, Pani Bernadetcie Czepiel za uszycie woreczków  dla naszej grupy.

 

Hop, hop, hop skaczemy w koło.

Patrzcie, patrzcie, jak wesoło.

Nóżka lewa ,nóżka prawa

wszyscy ćwiczą-jest zabawa!

Teraz rączki podnosimy,

potem skłon i znów skoczymy.

Pokażemy pajacyka,

to przedszkolna gimnastyka.

Anna Bomba

 

Światowy Dzień Kota w Krasnalach

17 lutego w piątek, w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kota. Dzieci przyniosły swoje ulubione kotki przytulanki i po śniadaniu zaczęły się kocie zabawy. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu zamieniły się w kotki. Były piosenki, wierszyki i zagadki o nich, a potem malowanie farbami. Jednak największą atrakcją była wizyta Pana Chmury, taty naszego Kacperka z prawdziwie rasowym kotkiem brytyjskim. Radość maluszków była ogromna. Krasnale dowiedziały się, jak trzeba zachowywać się wobec zwierzątek, dbać o nie i po prostu kochać.

Kotek cztery łapki ma,

kotka każdy dobrze zna.

Ma ogonek i dwa uszka,

jest mięciutki, jak poduszka.

 Anna Bomba

 

Popołudniowe zabawy w małych grupkach doskonalące pamięć, koncentrację uwagi i koordynację wzrokowo-ruchową.

Dzień Babci i Dziadka

W środę 8 lutego w gr. Krasnale odbyła się uroczystość z Okazji święta Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Występy naszych milusińskich goście nagradzali brawami. Na koniec dzieci wręczyły prezenty mocno tuląc się do swoich kochanych babć i dziadków.

 

Odwiedziny Pani Zimy

We wtorek 10 stycznia do naszej grupy przyszła Pani Zima. Spotkanie było bajkowe, a atmosfera wspaniała. Więcej informacji w aktualnościach.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

 

 Rozwijanie zdolności manualnych.

Wiek przedszkolny jest niezmiernie ważnym okresem w rozwoju dziecka. Cechuje się intensywnym rozwojem sprawności ruchowej, w tym manualnej. Zdobyte przez dziecko w tym czasie umiejętności będą miały decydujący wpływ na sukcesy w szkole. Od tego zależy, jak opanuje ono zdolność pisania.

Choć wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, ogromne znaczenie mają tu najprostsze czynności, ćwiczenia i zabawy. Warto je często stosować by usprawnić umiejętności manualne dziecka.

Aby rozwój motoryczny dziecka przebiegał prawidłowo, potrzebne jest wykonywanie różnych zabaw manualnych, których celem jest usprawnianie małych ruchów ręki tj. dłoni, nadgarstka i palców, rozwijanie koordynacji ruchów rąk ze wzrokiem np.:

– nawlekanie koralików

– przewlekanie sznurków przez otwory

– zwijanie sznureczka według wzoru

– układanie obrazków, klocków, figur geometrycznych według wzoru i bez wzoru

– lepienie w plastelinie, ciastolinie, masie solnej zaczynając od form prostych (wałeczki, kuleczki) do form bardziej złożonych (przedmioty, rośliny, zwierzątka)

– wycinanie z papieru z uwzględnieniem stopnia trudności

– wydzieranki z papieru

– stemplowanie

– rysowanie

– malowanie farbami.

 Zachęcamy wszystkich rodziców do wspólnych zabaw manualnych z dziećmi, tym bardziej, że nasze Krasnale bardzo je lubią.

 

 

Spotkanie z  Panem kominiarzem.

Więcej informacji w aktualnościach, a  zdjęć w naszej galerii.

 

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci przyniosły swoje ulubione przytulanki, duże i małe, które towarzyszyły im przez cały dzień w nauce i zabawie. Śpiewaliśmy misiowe piosenki, tańczyliśmy z misiami,  co sprawiło naszym Krasnalkom bardzo dużo radości.

To był naprawdę udany Misiowy dzień!

Wszystkie misie małe, duże,

okrąglutkie mają buzie.

Dzieci misie swe kochają,

do serduszka przytulają.

A.B.

 

18 listopada w naszej grupie rozpoczęła się piękna akcja - Mamy czytają dzieciom.

Pierwszą mamą ,którą gościliśmy była Pani Katarzyna Barnaś za co bardzo serdecznie dziękujemy. Zapraszamy kolejne mamy naszych Krasnali do udziału w tak wartościowej inicjatywie.

Więcej zdjęć z tego spotkania jest  w naszej galerii.

 

Pani Jesień w „Krasnalach”

Więcej zdjęć w galerii.

 

Dzieci z grupy „Krasnale” szybko odnalazły się wśród nowych koleżanek i kolegów. Z wielką radością bawią się i uczą.

Rysowanie kredą.

 

Zabawy plastyczne ciastoliną.

Poznajemy dary jesieni.

Zabawy matematyczne

Urodziny Piotrusia.

  • Rok 2015/16

W najmłodszej grupie „Krasnali” adaptacja przebiegła bardzo szybko. Dzieci nie tylko pięknie się bawią, ale i wspólnie uczą. Ciekawe świata chętnie oglądają bajki, układają puzzle, sięgają po gry dydaktyczne, tworzą z klocków ciekawe konstrukcje. Krasnale uwielbiają zabawy przy muzyce prowadzone wg. metody Batti Strauss.

W grupie obchodziliśmy już pierwsze urodziny. Solenizantka Maja poczęstowała wszystkich pysznymi cukierkami, a sama świętowała w pięknej koronie – prezencie od Grupy.


Wśród liści kasztany, brązowe kasztany,

a każdy z kasztanów jak namalowany.

Błyszcząca twarzyczka śmieje się z daleka.

Właśnie spadł z gałęzi i na ciebie czeka.


Dzień Marchewki

Gdy marchewkę zdrową jem, to od razu wszystko wiem,

ile palców rączka ma, kto jest wyższy: ty czy ja,

bo marchewka zdrowa jest, da Ci siłę, mądrość też.

Jedz marchewkę, soczek pij, uśmiechnięty zdrowo żyj!

 (Anna Bomba)


Zabawy dowolne Krasnali – lubimy bawić się w sklep, sprzedawać i kupować, umiemy powiedzieć proszę, a potem podziękować. Lubimy też jeździć pociągiem, grzecznie w przedziale siedzimy, konduktor sprawdza bilety, a my dzień dobry mówimy.

W gr. Krasnale obchodziliśmy kolejne urodziny – tym razem Oliwki i Szymona.

Maluszki zaśpiewały 100 lat, a potem każdy składał życzenia urodzinowe.


Urodziny Maciusia