Biedronki

Rok szkolny 2019/2020.

Nasza Wigilia

Moduł III ,,Czy inny znaczy gorszy”

Dzieci wysłuchały bajki pt. „Brzydkie kaczątko” H.CH. Andersena. Rozmawiały na temat tolerancji i wzajemnej akceptacji. Następnie wykonały świąteczne kartki dla najbliższych. Duże zainteresowanie wzbudziła też z bajka pt.„Dziewczynka z zapałkami”. Przedszkolaki wspólnie wymyśliły inne zakończenie, w którym główna bohaterka znalazła pomoc i nowy dom z kochającą rodziną.

Moduł II projektu -Kto to jest przyjaciel

Dzieci z naszej grupy już wiedzą jakie cechy powinien posiadać prawdziwy przyjaciel. Dowiedziały się tego dzięki książce A. Onichimowskiej pt. ,, Dzień czekolady”. To piękna i bardzo ciepła opowieść przedstawiająca przyjaźń dwójki dzieci. Wspólnie zrobiły ,, ciasteczka przyjaźni”. Pięknie ozdobiły je czekoladą i kolorową posypką, a następnie wzajemnie się częstowały.

,,Najpiękniej czyta moja mama i tata ”.

W minionym tygodniu w ramach projektu mama Amelki przeczytała dzieciom bajkę pt.,,Czerwony Kapturek ”, a mama Igi książkę pt.,, Legenda o smoku wawelskim ”. Bardzo dziękujemy.

,,Najpiękniej czyta moja mama i tata ”.

Dzieci z naszej grupy uwielbiają, gdy rodzice czytają im bajki. Odwiedziły nas mama Olivii , która przeczytała bajkę pt. ,,Uważna komunikacja” , mama Antosi -,, Pani Zima”, mama Kamila ,,7 nawyków szczęśliwego dziecka”, mama Natalki P. – ,, Brzydkie kaczątko”, a mama Natalki L. rozwiązywała z przedszkolakami zagadki z książki -,,Zgadywanki dla dzieci”.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przeżycia z bajkami.

,,Najpiękniej czyta moja mama i tata ”.

Mama Grzesia przeczytała nam bajkę o Kopciuszku. Serdecznie dziękujemy.

Nasza grupa zaangażowała się w  Międzynarodowy Projekt ,,Magiczna Moc bajek”  i w ramach,,Międzypokoleniowych działań ” – zabawy kulinarne z seniorami, dzieci  przygotowały pyszną i zdrową sałatkę owocową. Radość i wrażenia przedszkolaków bezcenne.

Dzieci z radością uczestniczyły w zabawach badawczych pt. Rozpoznajemy owoce za pomocą dotyku, węchu i smaku.

Dzień Chłopaka.

Dziękujemy rodzicom za pamięć i piękne prezenty od koleżanek.

Rok szkolny 2018/2019.

12 czerwca  przedszkolaki z naszej grupy obejrzały piękny występ tancerzy z Powiatowego Ogniska Baletowego im. Lidii Nartowskiej. Z przyjemnością oklaskiwaliśmy naszą koleżankę Karolinę H. Miło spędziliśmy czas w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki.

 Dzień Dziecka

Dzień Mamy i Taty

„Kwiatki na rabatki” Dzieci z grupy „Biedronki” zakupiły i zasądziły kwiaty na rabatce przed przedszkolem. Pani Bożence i tatusiowi Nataniela dziękujemy za pomoc.

Dnia 3.04.w Miejskim Przedszkolu nr 8 Montessori w Jarosławiu odbyła się IV Olimpiada Matematyczna Przedszkolaków . Nasze przedszkole reprezentowali :Kaja i Filip z naszej grupy. Laureaci Olimpiady otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody książkowe .

W środę 20 marca w grupie „Biedronek” odbyło się spotkanie z Panią Małgorzatą S. pracownikiem Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Jarosławiu. Podczas ciekawego i dynamicznego spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się bank, co to są pieniądze oraz jakich transakcji można nimi dokonać . Na koniec spotkania dzieci za ciekawe projekty monet i banknotów otrzymały upominek.

Dzień Kobiet w naszej grupie.

Zimowy spacer do parku.

Zabawa karnawałowa.

Dzień Babci i Dziadka

Nasza Wigilia

Dzień z Mikołajem

biedronki

Andrzejkowe wróżby

Dzień Marchewki – Starszaki wiedzą o tym,że należy często j
eść owoce i warzywa,bo to źródło
cennych witamin dla ich zdrowia .

22 Listopada  dzieci z naszej grupy uczestniczyły w drugiej części warsztatów  ,,Język żyrafy – głos przedszkolaka przeciwko przemocy”, prowadzone w ramach Programu Osłonowego ,, Trampolina – głos przeciwko przemocy w rodzinie” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarosławiu.

8 listopada w grupach: ,,Biedronki”, ,,Słoneczka” i ,,Smerfy” odbyły się warsztaty ,,Język żyrafy – głos przedszkolaka przeciwko przemocy”, prowadzone w ramach Programu Osłonowego ,, Trampolina – głos przeciwko przemocy w rodzinie” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarosławiu. Zajęcia prowadzone były przez psychologów: Panią Agnieszkę Kamińską i Panią Joannę Starzewską.

Ich celem było:

-wzmacnianie mechanizmu samoopieki, mówię gdy coś mi się nie podoba, rozmowa z dziećmi o uczuciach i pierwsze ,,debiuty’’ ćwiczenia asertywności;

-rozwijanie w dzieciach świadomości różnicy między emocją, myślą a zachowaniem i reakcją, zabawa w próby kontroli impulsów; 

-poznawanie języka żyrafy, wzmacnianie dziecięcych zasobów w komunikacji, jak mówi żyrafa i jaki jest świat jej rodziny.

W czwartek 18 października na terenie Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu odbył się I Wojewódzki Integracyjny Konkurs Artystyczny Placówek Oświatowych ,,Karolki 2018”. Wśród wielu uczestników konkursu byli laureaci z naszego przedszkola. W kategorii plastycznej Karolinka H. zdobyła I miejsce, Kaja K. wyróżnienie. Natomiast w kategorii recytatorskiej Karol Sz. zdobył III miejsce. Gratulujemy przedszkolakom z grupy ,,Biedronki” i życzymy dalszych sukcesów.

Poznajemy nową technikę plastyczną ,,Malowanie mlekiem”

Zabawy konstrukcyjne

,,Wiewiórka”-wyklejanie kulkami z bibuły.

Zdrowe witaminki

Kosz jesienny-kolorowych skarbów pełny .

,,Pani Jesień” i ,, Drzewa witrażowe”

19 września dzieci z naszej grupy spotkały się z przedstawicielami policji z Komendy Miejskiej w  Jarosławiu.Przybyli goście opowiedzieli przedszkolakom o swojej pracy, przypomnieli jak należy przechodzić przez ulicę ,uświadomili potrzebę jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami i noszenia przedmiotów odblaskowych. Serdecznie dziękujemy za ciekawe, pouczające spotkanie.

Rok szkolny 2017/2018

Dzień Kreatywnego Przedszkolaka

Pamiątkowe zdjęcie z balu

Cieszymy się prezentami od Św. Mikołaja

 

Dzień Marchewki

Więcej zdjęć w naszej Galerii

Kreatywne zabawy kasztanami

 

Rok szkolny 2016/2017

Wspólne wyjście do lodziarni

 

Ostatnie zabawy i uściski w naszej grupie

 

Spotkanie z ratownikami medycznymi.

 

Wycieczka do Dinozekolandii

Więcej zdjęć w naszej galerii.

——————————————————————————————————————————————————–

Spotkanie ze Strażakami

————————————————————————————————————————————————————

————————————————————————————————————————————————————

 

 

Dzień Dziecka

 

Zabawy na podwórku przedszkolnym

 

Zajęcia z praktykantką Pauliną Szewerniak

 

Nasza grupa zrealizowała ogólnopolski program edukacji antytytoniowej – Czyste powietrze wokół nas. Dzieci nabyły umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub , gdy dorośli palą przy nich papierosy. Cztery dziewczynki : Emilka, Maja, Zosia i Weronika przygotowały prace na konkurs plastyczny pod hasłem – Mamo, tato, nie pal przy mnie !. Organizatorem konkursu jest Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu.

 

Zajęcia dydaktyczne w grupie „Biedronki” – „Pracowite pszczółki”.

Wiosna zawitała do grupy „Biedronek”, więc pracowite pszczółki wzięły się do roboty. Przeliczały, porównywały zgromadzone skarby ze swoich dzbanuszków. Wykonane prace techniczne – kolorowe pszczółki, wzbogaciły łąkę w sali przedszkolnej.

 

Zimą pamiętamy o ptakach.

Jak co roku zimą pamiętamy o dokarmianiu ptaków. Na tarasie naszego przedszkola mamy karmnik, dzieci przynoszą z domu ziarenka, słoninkę, a potem razem z nauczycielką umieszczają je w ptasiej stołówce. Przedszkolaki już od najmłodszych lat uczą się dbania o zwierzęta i ptaki.  Z radością wychodzą na podwórko, gdzie mogą obserwować ich zachowanie, a także tropić ich ślady na śniegu.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

 

Jesień, jak żadna inna pora roku, dostarcza nam mnóstwo materiałów na wspaniałe dekoracje. Zrobiliśmy magiczne lampiony. Bardzo dziękujemy Oli i jej mamie za śliczne żołędzie.

 

Rok szkolny 2015/2016

Biedroneczki są w kropeczki
Wszyscy to już wiedzą
Lecz dlaczego tak się dzieje
Bajki wam powiedzą…


Dzień Marchewki


  Zabawy na dywanie


 Urodziny Emilki – życzenia, malowanie laurek


 Urodziny Ernesta

 


Urodziny Oli 


Urodziny Wiktorii